Ana Sayfa Genel Bir tekerlemem var

Bir tekerlemem var

Yazar

Tarih

Kategori

Her aldığım nefeste kainatı içime çekiyor her verdiğim nefeste gerisin geri veriyorum. Hiçbir şey bende kalmıyor, ben hiçbir şeyde kalmıyorum. Kendimde, kendi kendime, kendimi soluyorum. Kendimde, kendi kendime, kendimi soludukça kendimi var ediyorum. Kendimde, kendi kendime, kendimi var ettikçe var olan, var oldukça kendini var eden süreçler içre sürecim ben. Kendimde, kendi kendime, kendimi var ettikçe var olan, var oldukça var eden bu süreçte bir şey, bir nesne, bir bedenim ben. Kendimde, kendi kendime, kendimi var ettikçe var olan, var oldukça var eden bu sürecin bilinci, aklı, kalbiyim ben. Şimdi, şu an, burada her şeyle birlikte, gökyüzü ile, yıldızlar ile, güneş ile, toprak ile, ağaçlar ile, kediler, lemurlar, kertenkeleler ile, yıldız tozları ile, çiçekler ile yalnızca var oluyorum. Bunun bilgisi, bunun bilinci ile herkesi, her şeyi, her nesneyı, her bedeni sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok okunanlar

Alacalandı mı üzüm durmaz yürür şaraba sonrası şiir kerim

Zamanın çocuklarıyız. Anne ve babalarımız da zamanın çocukları. Parsifal'da ne deniyordu: "Zaman, burada uzaylaşıyor." Ah, evet, Valery’nin dediği gibi “zaman inşadır”.

Önümüzdeki şiirlere bakacağız artık

Şiirdir inşallah dün gece yin-yang oynayan çocuklar gördüm...

Günlük/ 23 Ocak 2020

Hava eksilerde. Buz... Kahvemi, hünnap ve erik kurularını alıp orta kata çıktım. Cumbanın önündeyim. Heisenberg'in kült...

En Son Yorumlar